Sök
VA-årsboken

Jernbro Industrial Services AB


Postadress
Mölndalsvägen 42
412 63 Göteborg

Telefon
010-483 00 00

Internet



FÖRETAGSFAKTA

Organisationsnr
556912-0149
Sätesort
Mölndal
Etablerat år
2016
Antal sysselsatta
1000
Årsomsättning
1,7 miljarder kronor

KONTAKTPERSONER

Affärsenhetschef

Denny Wallberg
Telefon: 010-483 03 13
E-post: denny.wallberg@jernbro.com

Ansvarig Polymerutrustning

Patrik Nilsson
Telefon: 010-483 03 14
E-post: patrik.nilsson@jernbro.com

Gruppchef VA, Vatten & Avlopp

Joakim Ekman
Telefon: 010-483 09 33
E-post: joakim.ekman@jernbro.com

Avdelningschef Industrirör Projekt

Peter Melkersson
Telefon: 010-483 08 69
E-post: peter.melkersson@jernbro.com

Säljare Mitt/Öst

Pelle (Per-Olof) Sjöö
Telefon: 010-483 01 19
E-post: per-olof.sjöö@jernbro.com

Innesälj / Projektledare

Gustaf Wallberg
Telefon: 010-483 03 15
E-post: gustaf.wallberg@jernbro.com

Avdelningschef Underhåll Norr

Pär Degerlund
Telefon: 010-483 06 52
E-post: par.degerlund@jernbro.com

Miljö & Hållbarhet

Jenny Eberger
Telefon: 010-483 09 27
E-post: jenny.eberger@jernbro.com

MER OM FÖRETAGET

Vi erbjuder ett brett sortiment av produkter och tjänster inom slamförtjockning, avvattning och polymerhantering. Våra lösningar gör stor nytta inom akvakultur, VA-process och på övrig industriell verksamhet med processvatten.

Produkterna tillverkas i Sverige och är innovativa, kostnadseffektiva och designade för att effektivisera din verksamhet. Vi har lång och gedigen erfarenhet av design, tillverkning och installation av utrustningar som gör oss till ledande i Skandinavien. Genom att installera utrustning från Jernbro bidrar du till en renare miljö och säkerställer att du följer rådande miljölagar.

Kombinationen av våra specialistkompetenser inom VA- och industrisektorn och vår närvaro på 30 platser i Sverige, från Trelleborg i söder till Kiruna i norr, gör att vi effektivt kan anpassa lösningar som matchar ditt behov över tid.

Jernbro-koncernen är Sveriges ledande aktör inom industriellt underhåll och projekt. Varje dag, året om, hjälper vi svensk industri och ägare av samhällsinfrastruktur att producera säkrare, effektivare och mer hållbart. 

 

Klicka för att visa vår annons.


ISO 9001
ISO 14001
ISO 45001
EMAS
Vattenindustrin
Föreningen Vatten
Svenskt Vatten
Swepump
Teknikföretagen
Svensk Automation
ITF
SSTT
Geotec
VVS-fabrikanterna