|
Andersson Water Sweden AB
41701 Göteborg
Anderssons Svets & Mekaniska AB
Ingarud Fagerhult 1
54292 Mariestad
FÖRETAGSFAKTA
KONTAKTPERSONER
Försäljning
Konstruktion, projekt, produktion
Konstruktion, projekt, produktion
Konstruktion, projekt och produktion
MER OM FÖRETAGET
Vi har arbetat med maskiner för vattenrening i över 25 år i hela världen. Vår specialitet är trappstegsgallersilar för avloppsförbehandling/mekanisk rening. Vi är det enda företaget med erfarenhet från samtliga trappstegssilar på marknaden.
Inom förbehandling har Andersson Water unikt samlat kunnande om konstruktion, applikation, service och internationell marknadsföring. Vi tillhandahåller den högsta servicenivån och rejälaste utrustningen inom vårt område.
Martin Andersson har tidigare jobbat med bla Hydropress Huber 5 år, Nordic Water 12 år, Mellegard & Naij 2 år. Martin Johströmer har tidigare jobbat på Hydropress Huber i 20 år.
Andersson Water produkter utvecklades 2000 – 2001 och har referenser och återförsäljare över hela världen. Sedan 2015 har Andersson Water återlanserats på Nordiska marknaden. Vår utrustning är svensktillverkad.
Andersson Produktion har tillverkat en stor del av rensgallren på marknaden sedan 25 år och vårt serviceteam är marknadens mest erfarna montörer och servicetekniker inom rensutrustning.
|